Rejestracja prywatna: +48 604 626 308
Rejestracja przez NFZ:

Stomatologia zachowawcza

Zdrowe zęby i oszałamiający uśmiech? Poznaj moje sposoby!

Dobrem naszych uśmiechów, czyli zwalczaniem próchnicy i zapobieganiem gromadzeniu się płytki nazębnej zajmuje się dział stomatologii nazywany profilaktyką stomatologiczną. To właśnie dzięki niej utrzymasz zdrowe zęby i będziesz mógł olśniewać znajomych za każdym razem, gdy się uśmiechniesz! Profilaktyka stomatologiczna to nie tylko korzyści estetyczne – pozwala uniknąć także wielu poważnych, czasochłonnych i kosztownych zabiegów!

Jeśli chcemy uśmiechać się często i bez obaw, powinniśmy regularnie bywać u dentysty na wizytach kontrolnych oraz poddawać się zabiegom higienizacyjnym. Zabiegi te pozytywnie wpływają na wytrzymałość i wygląd zębów, a także zapobiegają wielu poważnych chorobom, w tym parodontozie!

W moim gabinecie przeprowadzam zabiegi higienizacyjne takie jak: skaling zębów, piaskowanie zębów i polerowanie, fluoryzację a także udzielamy porad w ramach instruktażu higieny jamy ustnej.
Skaling zebow za pomocą ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych oczyszcza zęby z kamienia nazębnego i poddziąsłowego. Zapewnia zauważalne i odczuwalne efekty zaraz po zabiegu.
Piaskowanie umożliwia usunięcie osadu i powierzchniowych przebarwień przy użyciu piaskarki, która wykorzystuje działającą pod dużym ciśnieniem mieszankę zwaną piaskiem dentystycznym. Wkrótce po zabiegu pacjent ma uczucie gładkości zębów i delikatnego ich rozjaśnienia.
Piaskowanie zębów przed i po – poczuj różnicę!
Z zębów poddanych zabiegowi piaskowania znikają nieestetyczne przebarwienia i osad. Piasek dentystyczny dociera nawet do najtrudniej dostępnych powierzchni zębów, skutecznie pozbywając się skaz szpecących Twój uśmiech. Najlepsze i najszybsze efekty przynosi łączenie zabiegów scallingu i piaskowania zębów!
Nie obawiaj się wysokich kosztów naszych odświeżających uśmiech zabiegów higienizacyjnych. Piaskowanie zębów – cena podana jest w naszym cenniku!

Polerowanie zębów – działaj kompleksowo!
Innym z zabiegów higienizacyjnych przeprowadzanych w moim gabinecie jest polerowanie zębów. Ma ono na celu usunięcie z powierzchni zębów osadów, przebarwień oraz złogów. Niezwykle często łączone jest zabiegami takimi jak skaling, piaskowanie czy fluoryzacja. Polerowane zęby są znacznie jaśniejsze, gładsze i dokładnie oczyszczone. Efekt widoczny jest natychmiast!

Aby zadbać o odporność i estetykę naszych zębów, powinniśmy poddawać się także zabiegom fluoryzacji. Wzmacnia ona szkliwo zębów, przeciwdziała próchnicy oraz zapobiega odwapnianiu się szkliwa. Prawidłowo przeprowadzana fluoryzacja sprawia też, że na zębach rzadziej pojawia się nieestetyczny osad!

Poznaj tajniki profilaktyki stomatologicznej w moim gabinecie… tylko nie dziw się później, na widok spojrzeń pełnych zazdrości!

Ceny zabiegów

Wypełnienie zęba mlecznego80 zł
Wypełnienie na 1 powierzchni130 - 150 zł
Wypełnienie na 2 powierzchniach150 - 170 zł
Wypełnienie na 3 powierzchniach180 - 200 zł
Odbudowa kąta siecznego z pinem tytanowym250 zł
(w cenie odbudowy znieczulenie)
Odbudowa zniszczonego zęba 300-500 zł
Lakowanie zębów50 zł / ząb
Lakierowanie zębów50 zł / ząb
Usunięcie kamienia nazębnego (skaling)100 zł / łuk zębowy
Zobacz inne zabiegi
Umawiam wizytę