Rejestracja prywatna: +48 604 626 308
Rejestracja przez NFZ:

Protetyka

Protetyka stomatologiczna – odzyskaj uśmiech i komfort!
Dzięki protetyce stomatologicznej utracone lub w znacznym stopniu uszkodzone zęby można zastąpić uzupełnieniami protetycznymi, które doskonale naśladują naturalne uzębienie. Protezy zębowe wykonane przez dobrego protetyka poprawiają estetykę uśmiechu oraz wpływają na dobre samopoczucie pacjentów. Prawidłowo dobrane uzupełnienia protetyczne są w pełni komfortowe i nie rzucają się w oczy! Protezy stomatologiczne dzielą się na stałe oraz ruchome.

Protezy szkieletowe to typ protez należących do uzupełnień protetycznych ruchomych, użytecznych w przypadku częściowych braków zębowych. Ich metalowy szkielet (są to protezy szkieletowe na elementach retencyjnych) nie zajmuje wiele miejsca w jamie ustnej, zapewniają też większy komfort od klasycznych protez akrylowych, gdyż nie uciskają wyrostka zębowego. Proteza szkieletowa górna umieszczona jest na górnej szczęce, proteza szkieletowa dolna natomiast – na szczęce dolnej.

W niektórych sytuacjach możliwa do wykorzystania jest także proteza szkieletowa górna na zatrzaskach, jeśli jest to zgodne z warunkami anatomicznymi jamy ustnej pacjenta. Proteza na zatrzaskach wpływa dodatnio na estetykę uśmiechu, ponieważ nie posiada widocznych metalowych klamer.
Innym rodzajem protezy szkieletowej, który zalecam szczególnie osobom ceniącym sobie wysoko estetykę uśmiechu i dyskrecję, jest proteza szkieletowa acetalowa. Wykonywana jest z materiału, który w pewnym stopniu dopasowuje się do kształtu jamy ustnej. Acetal zapewnia dowolność w wyborze barwy. Protezy są koloru różowego, klamry natomiast białe, co sprawia, że są niedostrzegalne.

Oprócz protez szkieletowy do protez ruchomych zaliczamy także protezy akrylowe stosowane w przypadku poważnych braków zębowych lub całkowitego bezzębia i protezy termoplastyczne wyposażone są w elastyczne klamry, które zapewniają doskonałe zamocowanie i estetycznie dopasowują się barwą do dziąseł i zębów.
Do protez na stałe przytwierdzonych w jamie ustnej, oferujących wygodę i poprawiających nasz uśmiech, zaliczamy natomiast:

Korony – z powodzeniem zastępują one widoczną część zęba, co w znaczącym stopniu wpływa na piękno uśmiechu pacjenta. Znajdują swoje zastosowanie w przypadku rozległego uszkodzenia zęba, gdy zwykłe wypełnienie nie przyniesie pożądanych rezultatów. Korony osadza się na oszlifowanym zębie, naturalnym korzeniu lub implancie. Oferuję pacjentom korony teleskopowe, korony pełnoceramiczne, korony porcelanowe na metalowej podbudowie, a także korony cyrkonowe – cena ich może wydawać się stosunkowa wysoka, gwarantują jednakże całkowitą biozgodność z organizmem!
Korony pełnoceramiczne – na ile lat wystarczą?

Żywotność korony pełnoceramicznej zależna jest od wielu czynników, takich jak częstotliwość spożywania twardych pokarmów czy jakość profilaktyki stomatologicznej. Dlatego też służyć mogą od kilku do nawet kilkudziesięciu lat.

Jeśli interesują Cię korony pełnoceramiczne – cena ich oraz pozostałych rodzajów koron podana jest w cenniku. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo!

Mosty – rodzaj uzupełnienia protetycznego idealny w przypadku braku kilku sąsiadujących zębów. Mosty stanowią doskonałą, wygodną alternatywę dla protez ruchomych. Sprawiają, że pacjent może bez obaw uśmiechać się i cieszyć życiem nawet w przypadku mnogich braków w uzębieniu! Wyróżnia się mosty porcelanowe i mosty pełnoceramiczne oraz mosty cyrkonowe. Przypominam, że korony i mosty cyrkonowe, choć cena ich wydaje się wysoka, są niezwykle wytrzymałe, wygodne i estetyczne!
Licówki – licówkami nazywamy cienkie płatki porcelany i kompozytu przyklejane przez stomatologa do przedniej strony zęba. Idealnie maskują one przebarwienia i nierówności, zachwycając swą estetyka wykonania. Licówki porcelanowe i licówki kompozytowe to minimalnie inwazyjne sposoby na poprawę uśmiechu, które zapewniają zaskakujące rezultaty!
Licówki – cena piękna jest bardzo okazyjna!
Kiedy już będziesz przekonany, że odmienić Twój uśmiech pomogą licówki – ceny poszczególnych rodzajów znajdziesz w cenniku!

Ceny zabiegów

Proteza akrylowa częściowa 1-5 zębów600 zł
Proteza akrylowa częściowa 6 i więcej zębów700 zł
Proteza akrylowa całkowita szczęka lub żuchwa800 zł
(przy wykonaniu jednocześnie protez całkowitych w szczęce i żuchwie cena kompletu 1500zł)
Proteza nylonowa1500 zł
Proteza z materiału FJP1500 zł
Proteza szkieletowa1500 zł
Proteza szkieletowa z zatrzaskamicena ustalana indywidualnie
Nakład kompozytowy (inlay/onlay/overlay)500 zł
Nakład kompozytowy wykonany w ciągi 1 dnia750 zł
Korona porcelanowa na metalu800 zł
Korona porcelanowa z "marginem"900 zł
Korona pełnoceramiczna1200 zł
Korona porcelanowa z zatrzaskiem/zasuwącena ustalana indywidualnie
Korona tymczasowa wykonana w gabinecie100 zł
Most porcelanowy800 zł / punkt
Most adhezyjnycena ustalana indywidualnie
Indywidualna licówka kompozytowa wykonywana podczas jednej wizyty700 zł
Wkład koronowo-korzeniowy metalowy300 zł
Wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego300 zł
Zobacz inne zabiegi
Umawiam wizytę